Főoldal / Hírek / Hát elég gáz, ha ott tartanak…

Hát elég gáz, ha ott tartanak…

Erről elsőként számolt be az oroszhirek.hu  Telegram csatornáján.

Kirejevet hazaárulás gyanújával próbálták őrizetbe venni, amiről Dubinszkij ukrán parlamenti képviselő számolt be a Telegram csatornáján. Később képet is közöltek a hottestéről.

Az Állami Hírszerző Szolgálat hivatalos beszámolója szerint hősi halált halt egy küldetés végrehajtása közben. A helyi média azonban ma arról számolt be, hogy Kirejevet az ukrán SZBU tisztjei ölték meg, amikor megpróbálták őt őrizetbe venni. A tárgyalódelegáció tagját hazaárulással gyanúsították.

oroszhirek.hu


Euronews

A gyilkosságot ma hivatalosan is megerősítette az ukrán védelmi hírszerzési főigazgatósága.

Az SBU-nak állítólag „erős bizonyítékai” – így például a telefonbeszélgetései – voltak arra, hogy a férfi információkat szivárogtatott ki Oroszországnak. Kirejev részt vett a Belaruszban, Gomel városában február 28-án tartott orosz-ukrán tárgyalások első fordulóján.

A hírt megerősítette Olekszij Honcsarenko ukrán parlamenti képviselő, aki a Telegramon azt írta, a férfit hazaárulással gyanúsították. „Ő már halott” – mondta az ukrán lap által idézett egyik forrás is. Van olyan verzió, amely szerint az őrizetbe vételkor véletlenül lőtték le a férfit.

Később a kijevi védelmi minisztérium megerősítette Kirejev halálát, akárcsak azt, hogy két másik „különleges küldetésben” lévő ügynök is hasonlóképpen végezte. A minisztérium azonban nem részletezi sem Kirejev, sem a másik két állítólagos kém halálának körülményeit.

Az orosz hatóságok fizetett ügynökének tartott Kirejev bankár volt, 2010 és 2014 között az Oschadbank első alelnöke volt. A kijevi lap azt írja, azt nem tudni, hogy milyen okból vett részt az ukrán delegációban.

Euronews

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.